www.zupa-vid-varazdin.hr

Početna

DRUGA  NEDJELJA  DOŠAŠĆA

08.12.2021.

Danas je prva nedjelja u mjesecu, sabiru se prilozi za svećenička i redovnička zvanja.

U petak 3. prosinca bio je UN-ov Međunarodni dan osoba s invaliditetom, a papa Franjo im je uputio poruku „Vi ste moji prijatelji“ (Iv 15, 14). U pismu je Papa naglasio nekoliko poruka ohrabrenja: „Isus je vaš prijatelj“, „Crkva je vaš dom“, „U teškim vremenima“ te „Evanđelje je za svakoga“. Budimo i svi mi solidarni s njima!

KROZ TJEDAN SLAVIMO:

Ponedjeljak: sv. Nikola, biskup. Svečano se slavi u župi sv. Nikole gdje je svečana sveta misa u 18 sati. Svetu misu predslavi naš biskup mons. Bože Radoš.

Utorak: sv. Ambrozije, biskup i crkveni naučitelj

Srijeda: BEZGRJEŠNO ZAČEĆE BLAŽENA DJEVICE MARIJE, svetkovina. Mise su po rasporedu radnoga dana u 6; 8,30 i 19 sati.

Četvrtak: iza večernje svete mise je klanjanje Isusu u Presvetom Oltarskom Sakramentu.

Slijedeća nedjelja je Treća nedjelja Došašća. Mise su po običaju. To je Nedjelja Caritasa. Naš varaždinski biskup mons. Bože Radoš, predsjednik je Hrvatskog Caritasa nam je tom prilikom uputio poruku koja ukratko glasi „Radosno darivanje je put obraćenja“. Poručio je i ovo: „Elizabeta Ugarska, svetica siromaha poučava: Ondje gdje siješ ljubav, niče radost. Nedjelja Caritasa ore njivu naše duše za sjetvu ljubavi, da radost Božića nikne i procvjeta u srcima darovanoga i darovatelja“. Te nedjelje ćemo sakupljati novčana sredstva za Caritas. Opširnije o tome što možete učiniti za najsiromašnije možete vidjeti na plakatu pred crkvom.

Naš biskup Bože Radoš poslao je svim vjernicima pismo o tome kako ostvariti sinodalni put Crkve u našoj biskupiji. Pismo možete vidjeti na oglasnoj ploči ispred crkve.

Neslužbene rezultate izbora za članove Župnog Pastoralnog Vijeća (ŽPV) možete vidjeti na oglasnoj ploči pred crkvom i na WEB stranici naše župe. Članove mora još odobriti Biskupski ordinarijat.

REZULTATI IZBORA ZA PREDSTAVNIKE U ŽUPNO PASTORALNO VIJEĆE
ŽUPE SV. VIDA U VARAŽDINU

Glasovanje za izbor predstavnika u Župno pastoralno vijeće župe sv. Vida u Varaždinu za mandat od 5 godina bilo je u nedjelju 28. XI. 2021.
Utvrđeno je da je na izbore izašlo 88 glasača. Glasalo se za 8 predstavnika ŽPV.

Rezultati izbora nakon prebrojanih glasova iz 88 izbornih listića:
1. LUKA ŠOPAR   62 glasa
2. KARLA KELEMEN  59
3. SANDRA PETRIC  59
4. PETRA JURANKO  58
5. KRUNOSLAV BUREK  45
6. MIRELA MIKLOŠIĆ  45
7. BERNARD CIRIMOTIĆ  44
8. IVANČICA MILOVEC  40
9. SANJA MALBAŠIĆ  37
10.IVANKA MALOVIĆ 36
11.LJILJANA TRSTENJAČKI 32
12.KRISTINA KONJEVIĆ 30
13.MILJENKO LONČAR 26
14.ANA JURAGA  25
15.MARIJA BIŠKUP  24
16.OZANA LAUŠIN  14

Prema broju glasova sa prebrojanih glasačkih listića za članove ŽPV izabrani su:

LUKA ŠOPAR  62 glasa
KARLA KELEMEN 59
SANDRA PETRIC 59
PETRA JURANKO 58
KRUNOSLAV BUREK 45
MIRELA MIKLOŠIĆ 45
BERNARD CIRIMOTIĆ 44
IVANČICA MILOVEC 40

Izabrane predstavnike predložit ćemo Varaždinskoj biskupiji na odobrenje.

DRAGI VJERNICI!

S OBZIROM NA SITUACIJU U KOJOJ SE
NALAZIMO, IMATE MOGUĆNOST UZETI
UPLATNICU SA ŽIRO-RAČUNOM NAŠE
ŽUPE SV. VIDA I OD KUĆE UPLATITI SVOJ
DAR – OBITELJSKI ILI DONACIJU ZA
ŽUPU SV. VIDA U VARAŽDINU.
OD SRCA VAM HVALA NA SVAKOJ VRSTI
POMOĆI!