www.zupa-vid-varazdin.hr

Početna

TREĆA  KORIZMRNA  NEDJELJA

03.03.2024.

Danas je treća korizmena nedjelja i prije večernje svete mise u 16:15 je pobožnost križnoga puta. Prva je nedjelja u mjesecu kada molimo za duhovna zvanja i sakupljamo dobrovoljne priloge za njihov odgoj i formaciju.

Iduća nedjelja četvrta je korizmena i mise su po redovnom rasporedu. S tom nedjeljom završava tjedan solidarnosti s Crkvom i ljudima u Bosni i Hercegovini. Hrvatski Caritas prikuplja kolektu tijekom tjedna solidarnosti i zajedništva s Crkvom i ljudima u Bosni i Hercegovini. Svoj dar možete od ponedjeljka ostaviti na porti samostana, za to predviđenim škrabicama ili pak uplatiti izravno na račun Hrvatskog Caritasa (podaci na plakatu).

Sutra, u ponedjeljak 04. 03. s početkom u 19:30 treća je u nizu korizmenih biblijskih tribina u „Centru za mlade“. Tema je „Razgovor s Nikodemom “, a predavač je fra Stipo Kljajić.

U četvrtak nakon večernje sv. mise je Euharistijsko klanjanje, a u petak u 18:15 je pobožnost križnog puta.

Ministrantski sastanak je u subotu u 11 sati.

Vjeronauk za prvopričesnike i krizmanike nastavlja se po redovnom rasporedu.

Za radionicu izrade krunice – utorkom i srijedom nakon večernje mise – možete se prijaviti na porti.

24. Križni put mladih Varaždinske biskupije održati će se 16. i 17. ožujka ove godine na relaciji od Ivanca preko Klenovnika do Bednje. Prijaviti se mogu mladi od 15 godina nadalje do nedjelje 10. ožujka. Više o tome na pogledajte na plakatu.

U petak 22. ožujka (prije Cvjetnice) obići ćemo bolesnike u župi radi uskršnje ispovijedi. Svoje stare i nemoćne članove obitelji prijavite na porti samostana.

Preporučamo izloženi katolički tisak.

Ispred crkve, štićenici zajednice „Naši dani“ iz Đurmanca nude vam svoje rukotvorine.

Raspored slavlja Sv. Pričesti i Sv. Potvrde u našoj župi:

12. 05. 2024. u 10:00, Sv. Pričest za II. Osnovnu školu;
19. 05. 2024. u 10:00, Sv. Pričest za VI. Osnovnu školu;
26. 05. 2024. u 10:00, Sv. Potvrda za II. Osnovnu školu;
02. 06. 2024. u 10:00, Sv. Potvrda za VI. Osnovnu školu.
Božićna ispovijed krizmanika biti će:
Ponedjeljak 11. 12. u 18 sati za 8a razred VI. O.Š.
Četvrtak 14. 12. u 17 sati za 8b, c i d razrede VI. O.Š.
Subota 16. 12. u  9:30 sati za sve osme razrede II. O.Š.

PODACI ZA UPLATU OBITELJSKOG DARA