www.zupa-vid-varazdin.hr

Početna

        

 

 

 

 

4. NEDJELJA KROZ GODINU

29.01.2023.

Danas u 19:30 sati u našoj crkvi Presvetog Trojstva zbor Via uz soliste održat će koncert na kojem će izvesti Hrvatsku misu Borisa Papandopula, jedno od najznačajnijih djela hrvatske glazbene baštine. Ulaz je slobodan. Više informacija na plakatu ispred crkve i ispod na ovoj stranici.

Kroz ovaj tjedan Crkva slavi:

Utorak: sv. Ivan Bosco, utemeljitelj Reda Salezijanaca

Četvrtak:. PRIKAZANJE GOSPODINOVO – SVJEĆNICA, blagdan. Mise su po rasporedu radnoga dana – u 7; u 8,30 i 19 sati. Kod svake svete mise bit će blagoslov svijeća. Iza večernje svete mise u našoj crkvi je euharistijsko klanjanje. Blagdan Svječnice je ujedno i Dan posvećenoga života koji se odlukom svetoga pape Ivana Pavla Drugoga od 1997. godine obilježava na blagdan Svijećnice. Molit ćemo za redovnike i redovnice i Bogu posvećene osobe. U 18 sati u našoj katedrali varaždinski biskup predslavit će svečanu svetu misu u zajedništvu sa redovnicima i redovnicama naše biskupije.

Petak: sv. Blaž, biskup i mučenik. Iza svake mise bit će blagoslov grla.

Subota: sv. Josip Leoniški, kapucin

Sljedeća nedjelja je 5. Kroz godinu. To je prva nedjelja u mjesecu, sakupljaju se novčani prilozi za odgoj i obrazovanje svećeničkih i redovničkih kandidata. Svoj prilog možete ubaciti u škrabicu na dnu crkve.

Franjevački svjetovni red (OFS) poziva vas da se uključite u akciju Socijalne samoposluge „Kruh sv. Antuna“   „Daruj malo - pomozi puno“ kojom se prikupljaju trajne živežne namirnice i higijenske potrepštine za najpotrebitije obitelji i pojedince. Svoj prilog možete donijeti na portu Kapucinskog samostana. Unaprijed hvala svim dobročiniteljima!

Vjeronauk je po redovitom rasporedu!

Kupujte i čitajte katolički tisak.

 

 

 

 

 

 

ŽUPA SV. VIDA U VARAŽDINU
DATUMI PODJELE SAKRAMENTA SVETE POTVRDE 2023.


Subota , 22. IV. 2023. u 11 sati – II. Osnovna škola – Kapucinska crkva
Subota 29. IV. 2023. u 11 sati – VI. Osnovna škola – Kapucinska crkva

PRVA SVETA PRIČEST 2023.
Nedjelja 14. V. 2023. u 10 sati – II. Osnovna škola
Nedjelja 21. V. 2023. u 10 sati – VI. Osnovna škola

 

 

DRAGI VJERNICI!

S OBZIROM NA SITUACIJU U KOJOJ SE
NALAZIMO, IMATE MOGUĆNOST UZETI
UPLATNICU SA ŽIRO-RAČUNOM NAŠE
ŽUPE SV. VIDA I OD KUĆE UPLATITI SVOJ
DAR – OBITELJSKI ILI DONACIJU ZA
ŽUPU SV. VIDA U VARAŽDINU.
OD SRCA VAM HVALA NA SVAKOJ VRSTI
POMOĆI!

Fra Mirko Kemiveš, župnik