www.zupa-vid-varazdin.hr

Početna

        

 

 

 

 

26. NEDJELJA KROZ GODINU

 

01.10.2023.

 

 

Danas je prva nedjelja u mjesecu, sabiru se novčani prilozi za odgoj i obrazovanje svećeničkih i redovničkih kandidata. Danas počinju „Listopadske pobožnosti“, prije večernje svete mise moli se krunica.

KROZ OVAJ TJEDAN CRKVA SLAVI:

Ponedjeljak: sv. Anđeli Čuvari. 

Toga dana u dvorani Pastoralnog centra varaždinske biskupije u Zagrebačkoj br. 3 počinje ciklus Okruglih stolova od djelovanju katolika danas. Tema prvog predavanja je „Škola pred suvremenim izazovima“. Detalje imate na plakatu pred crkvom. 

Utorak: kod večernje svete mise je obred PREMINUĆA SV. FRANJE 

Srijeda: sv. Franjo Asiški.       

Od srijede 27. IX. do 5. XI. ove godine traje akcija „40 DANA ZA ŽIVOT“, gdje se svi molimo – neki i pred ulazom u bolnicu - za prekid pobačaja i ostalih sličnih zala koje nas ugrožavaju kao kršćanski narod. Možete pogledati na oglasnoj ploči!                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Subota: Bl. Djevica Marija od svete Krunice.                                                                                                                                                           

 U subotu 7. listopada u 10,30 u varaždinskoj katedrali naš će biskup zarediti za đakona gospodina JOSIPA BIŠKUPA iz naše župe. Čestitamo i roditeljima budućeg đakona i svećenika, kojima je ovo već drugi sin koji je krenuo putem svećeničkog poziva.

U petak 6. listopada u 18 sati započinjemo sa vjeronaukom za odrasle, a to su oni koji do sada nisu bili kršteni, ili nisu primili ostale sakramente uvođenja u kršćanstvo. Sv. ispovijed, sv. pričest, sv. potvrdu. Ako netko od Vas pozna kojega kandidata, neka ga obavijesti o tome, jer naknadno nikoga ne primamo!

Sljedeća nedjelja je 27. kroz godinu. U 18 sati – iza večernje svete mise bit će roditeljski sastanak za roditelje vjeroučenika 8-mih razreda 2. i 6. Osnovne škole koji se pripremaju za primanje sakramenta sv. Potvrde u proljeće sljedeće godine!

Župni vjeronauk odvija se prema rasporedu.

Kupujte i čitajte katolički tisak. Stigao je novi broj obiteljske revije KANA a za djecu MAK.

Hrvatski Caritas sakuplja pomoć za žrtve potresa u Maroku. Detalje možete vidjeti na oglasnoj ploči pred crkvom.

Franjevački svjetovni red (OFS) poziva vas da se uključite u akciju Socijalne samoposluge „Kruh sv. Antuna“   „Daruj malo - pomozi puno“ kojom se prikupljaju trajne živežne namirnice i higijenske potrepštine za najpotrebitije obitelji i pojedince. Svoj prilog možete donijeti na portu Kapucinskog samostana. Unaprijed hvala svim dobročiniteljima!