www.zupa-vid-varazdin.hr

Početna

2.  NEDJELJA  KROZ  GODINU 

19. I. 2020. 

Ponedjeljak: Župa sv. Fabijana i Sebastijana u Varaždinu svog nebeskog zaštitnika slavi 20. siječnja. Već tradicionalno se na ovu proslavu nastavlja i fabijanska osmina kada tijekom osam dana u Župi misu slave gostujući svećenici. Ove fabijanske osmine uvijek prati i određena tema, a ove godine to će biti starozavjetni proroci i njihove poruke. Mise u sklopu fabijanske osmine u Župi sv. Fabijana i Sebastijana bit će od 20. do 27. siječnja s početkom 18 sati u crkvi Dobroga pastira u Varaždinu.


Utorak: sv. Agneza, djevica i mučenica


Srijeda: sv. Vinko, đakon


U četvrtak nakon večernje mise u 19 sati bit će euharistijsko klanjanje. Svi ste pozvani!


Petak: sv. Franjo Saleški, biskup i crkveni naučitelj


Subota: Obraćenje sv. Pavla apostola


Sljedeća nedjelja je 3. Kroz godinu.

Papa Franjo je na blagdan sv. Jeronima, 30. rujna 2019., objavio apostolsko pismo „Aperuit illis –Tada im otvori pamet da razumiju pisma “ kojim određuje da Treća nedjelja kroz godinu bude posvećena slavljenju, razmišljanju i širenju Božje riječi. Pozvao je da se Nedjelja Božje riječi, koja ove godine dolazi 26. siječnja, slavi svečanije kako bi se otkrilo pashalno i spasenjsko značenje Božje riječi koja uvijek na novi način potiče na izlazak iz individualizma i novo rađanje za ljubav.