www.zupa-vid-varazdin.hr

Početna

3.  NEDJELJA  KROZ  GODINU 

19. I. 2020. 

Papa Franjo je na blagdan sv. Jeronima, 30. rujna 2019., objavio apostolsko pismo „Aperuit illis –Tada im otvori pamet da razumiju pisma “ kojim određuje da Treća nedjelja kroz godinu bude posvećena slavljenju, razmišljanju i širenju Božje riječi. Pozvao je da se Nedjelja Božje riječi, koja ove godine dolazi danas 26. siječnja, slavi svečanije kako bi se otkrilo pashalno i spasenjsko značenje Božje riječi koja uvijek na novi način potiče na izlazak iz individualizma i novo rađanje za ljubav.


Ponedjeljak: sv. Anđela Merici, djevica, ustanoviteljica Reda Uršulinki


Utorak: sv. Toma Akvinski, crkveni naučitelj


U četvrtak nakon večernje mise u 19 sati bit će euharistijsko klanjanje.


Petak: sv. Ivan Don Bosco, ustanovitelj Reda Salezijanaca


Sljedeća nedjelja je blagdan PRIKAZANJA GOSPODINOVA – SVJEĆNICA. Na početku svakog misnog slavlja bit će blagoslov svijeća. To je Dan posvećenoga života – kada molimo za redovnike i redovnice, koji će se u 18 sati okupiti na svečanoj misi u varaždinskoj katedrali.

To je ujedno i prva nedjelja u mjesecu. Sakupljat ćemo novčana sredstva za odgoj i obrazovanje svećeničkih i redovničkih kandidata.