www.zupa-vid-varazdin.hr

Početna

        

 

PRESVETO TROJSTVO

25.05.2024. 

PRESVETO TROJSTVO – B – 26.05.2024.

Danas Crkva slavi svetkovinu Presvetog Trojstva, kojemu je i posvećena ova naša crkva. Na župnoj misi u 10:00 vjeroučenici II. O.Š. primit će sakrament Sv. Potvrde. Zbog toga nema mise u 12:00 kao ni iduće nedjelje kada će Sv. Potvrdu primiti krizmanici VI. O.Š.
Večeras na Franjevačkom trgu u Varaždinu, s početkom u 20 sati, održat će se Festival duhovne glazbe „Hvalospjev Ljubavi“.
Kroz ovaj tjedan slavimo:
Utorak -  Obljetnica posvete stolne crkve, blagdan;
Četvrtak -  Tijelovo, svetkovina. Mise su po nedjeljnom rasporedu osim što    nema mise u 10:00 jer je svečana misa u katedrali s već     tradicionalnom tijelovskom procesijom;
Petak - Pohod Bl. Djevice Marije, blagdan;
Subota -  Sv. Justin mučenik, spomendan.
U ponedjeljak 27.05. u 17:30 je ispovijed za krizmanike VI. O.Š. koji tako započinju svoje pripreme za primanje Sv. Potvrde. Oni će dolaziti na večernju sv. misu kroz tjedan (osim u četvrtak) i pripremati se za taj veliki i važan dan u njihovom vjerničkom životu.
Preporučamo izloženi katolički tisak.
Svoje donacije za „Socijalnu samoposlugu“ – trajne prehrambene proizvode i higijenske potrepštine – kao i dosada možete ostaviti na porti samostana.
Ove se godine Hod za život, građanski pokret za zaštitu života od začeća do prirodne smrti, održava u 15 hrvatskih gradova – a u Varaždinu u subotu, 8. lipnja 2024. godine, i započinje okupljanjem u 10:30 na Starom gradu.
U župi Sv. Nikole od 06. – 09. lipnja održati će se Kursiljo – Mali tečaj radosnog kršćanstva. Tečaj je besplatan, vodi ga vlč. Petar Mlakar sa suradnicima, a broj prijava je ograničen. Više o tome pogledajte na plakatu.
 

Raspored slavlja Sv. Pričesti:

12. 05. 2024. u 10:00, Sv. Pričest za II. Osnovnu školu;
19. 05. 2024. u 10:00, Sv. Pričest za VI. Osnovnu školu;
26. 05. 2024. u 10:00, Sv. Potvrda za II. Osnovnu školu;
02. 06. 2024. u 10:00, Sv. Potvrda za VI. Osnovnu školu.

 

PODACI ZA UPLATU OBITELJSKOG DARA