www.zupa-vid-varazdin.hr

Početna

        

 

 

3. NEDJELJA KROZ GODINU

 

 

22.01.2023.

Današnja nedjelja je NEDJELJA BOŽJE RIJEČI. „Ovogodišnja proslava Nedjelje Božje riječi – koju slavimo pod geslom koji je istovremeno i naša zadaća: „Navjestitelji Riječi, a to bi trebao biti svatko od nas! – svoje nadahnuće crpi iz retka Prve Ivanove poslanice: ‘Što smo vidjeli i čuli, navješćujemo i vama.’ (1Iv, 3).

Kroz ovaj tjedan Crkva slavi:

Utorak: sv. Franjo Saleški, biskup i crkveni naučitelj

Srijeda: Obraćenje sv. Pavla apostola. Završava molitvena osmina za jedinstvo kršćana. Svjetska molitvena osmina za jedinstvo kršćana održavala se ove godine od 18. do 25. siječnja pod biblijskim geslom „Učite se dobrim djelima: pravdi težite“ (Iz 1, 12 – 18)

Četvrtak: sv. Timotej i Tito, biskupi. Iza večernje svete mise je euharistijsko klanjanje

Petak: sv. Anđela Merici, djevica, ustanoviteljica Uršulinskog Reda

Subota: sv. Toma Akvinski, crkveni naučitelj

Sljedeća nedjelja je 4. Kroz godinu

U nedjelju 29. siječnja u 19:30 sati u našoj crkvi Presvetog Trojstva zbor Via uz soliste održat će koncert na kojem će izvesti Hrvatsku misu Borisa Papandopula, jedno od najznačajnijih djela hrvatske glazbene baštine. Ulaz je slobodan. Više informacija na plakatu ispred crkve i ispod na ovoj stranici.

Vjeronauk je po redovitom rasporedu!

Kupujte i čitajte katolički tisak.

 

 

 

ŽUPA SV. VIDA U VARAŽDINU
DATUMI PODJELE SAKRAMENTA SVETE POTVRDE 2023.


Subota , 22. IV. 2023. u 11 sati – II. Osnovna škola – Kapucinska crkva
Subota 29. IV. 2023. u 11 sati – VI. Osnovna škola – Kapucinska crkva

PRVA SVETA PRIČEST 2023.
Nedjelja 14. V. 2023. u 10 sati – II. Osnovna škola
Nedjelja 21. V. 2023. u 10 sati – VI. Osnovna škola

 

 

DRAGI VJERNICI!

S OBZIROM NA SITUACIJU U KOJOJ SE
NALAZIMO, IMATE MOGUĆNOST UZETI
UPLATNICU SA ŽIRO-RAČUNOM NAŠE
ŽUPE SV. VIDA I OD KUĆE UPLATITI SVOJ
DAR – OBITELJSKI ILI DONACIJU ZA
ŽUPU SV. VIDA U VARAŽDINU.
OD SRCA VAM HVALA NA SVAKOJ VRSTI
POMOĆI!

Fra Mirko Kemiveš, župnik