www.zupa-vid-varazdin.hr

Početna

OGLASI ZA

DRUGU KORIZMENU NEDJELJU

1.ožujak 2015.

 

 

Danas je prva nedjelja u mjesecu i prikupljaju se novčani prilozi za odgoj i obrazovanje svećeničkih i redovničkih kandidata.

 

Poslije večernje mise u 17 sati, a s početkom u 18 sati je roditeljski sastanak za roditelje djece III. razreda II. i VI. Osnovne škole, to jest za roditelje djece koja će ove godine  primiti sakrament svete pričesti.

 

 

Pozivamo i potičemo sve vjernike da u sve korizmene srijede rezerviraju večernje sate za svoje duhovno produbljenje. To je svakog tjedna naš župni korizmeni dan – u 19 sati misa i poslije u 20 sati već tradicionalna Tribina srijedom za produbljenje spoznaja naše vjere.

 

U srijedu u 20 sati bit će druga Korizmena tribina srijedom u dvorani „Božjega naroda“. Tema: OBITELJ I RODITELJSTVO DANAS. Predavač će biti prof. dr. Andreja Brajša – Žganec, psiholog i znanstvena savjetnica na Institutu dr. Ivo Pilar u Zagrebu.

 

U srijedu 4. III. u 19 sati prvi katekumenski stupanj imat će djeca iz 3. razreda II. Osnovne škole, a djeca 3. razreda iz VI. Osnovne škole imat će to isto u subotu 7. III. u 19 sati.

 

         Svakog petka i nedjelje u korizmi održava se pobožnost križnog puta prije večernje mise. U petak je početak u 18,30 sati, a u nedjelju u 16,30 sati.

 

Sljedeća nedjelja je 3. korizmena i mise su po nedjeljnom rasporedu.

 

Sljedeće nedjelje poslije večernje mise u 17 sati, a s početkom u 18 sati je roditeljski sastanak za roditelje djece VII. razreda II. i VI. Osnovne škole, to jest za roditelje djece koja će sljedeće godine ići na sakrament svete potvrde - firme.

 

Od nedjelje 8. III. do sljedeće nedjelje 15. III. održavat će se TJEDAN SOLIDARNOSTI I ZAJEDNIŠTVA S CRKVOM I LJUDIMA U BOSNI I HERCEGOVINI pod naslovom „HODITI ZAJEDNO“. Svoje priloge moći ćete ubaciti u posebno označenu škrabicu na sredini župne crkve. Poruku predsjednika Hrvatskog Caritasa mons. Josipa Mrzljaka možete pročitati na oglasnoj ploči pred crkvom ili ovdje .

 

Župni vjeronauk se održava prema uobičajenom rasporedu.

 

O katoličkoj osnovnoj školi kod sestara Uršulinki možete pročitati obavijest na oglasnoj ploči pred crkvom ili ovdje.

 

 

KAPUCINSKI SAMOSTAN i

RKT. ŽUPA  SV. VIDA VARAŽDIN

Kapucinski trg 7. *(042) 213-550


K O R I Z M A 2015.


T R I B I N E    S R I J E D O M
Dvorana »Božji narod«
početak u 20.00 sati

1. srijeda, 25. veljače 2015.
ŠTO SAD MOGU REDOVNICE U CRKVI I DRUŠTVU
Predavačica: S.M. Ljiljana Radošević, OSU - uršulinka
-------------------------------------------------------------------------
2. srijeda 4. ožujka 2015.
OBITELJ I RODITELJSTVO DANAS
Predavač: dr. ANDREJA BRAJŠA – ŽGANEC, Ph.D
-------------------------------------------------------------------------
3. srijeda – 11. ožujka 2015.
TEOLOŠKI OSVRT NA DEMOGRAFSKI SLOM HRVATSKE
Predavač: dr. JOSIP BALOBAN, profesor na KBF - Zagreb
-------------------------------------------------------------------------
4. srijeda – 18. ožujka 2015.
REDOVNIŠTVO I ŽIVLJENO EVANĐELJE DANAS U EUROPI
Predavač: fra JURE ŠARČEVIĆ, OFMCap, Zagreb

-------------------------------------------------------------------------
5. srijeda – 25. ožujka 2015.
MLADI I OBITELJ
Predavač: Don Damir Stojić, salezijanac, Zagreb

-------------------------------------------------------------------------

ODVOJITE NEŠTO VREMENA ZA SVOJ DUHOVNI NAPREDAK I DOĐITE NA “TRIBINU SRIJEDOM” KOD KAPUCINA U 20 SATI. OČEKUJEMO VAS! DOVEDITE I SVOJE PRIJATELJE, PA I ONE KOJI NE IDU ČESTO U CRKVU.
     
ORGANIZATOR I DOMAĆIN: KAPUCINSKI SAMOSTAN VARAŽDIN

 

 

 

 

 

 

RKT. ŽUPA  SV. VIDA

VARAŽDIN, Kapucinski trg 7.

((042) 213-550

 

KRŠĆANSKA INICIJACIJA – KATEKUMENAT – KORIZMA 2015.

 

RODITELJSKI SASTANCI U KORIZMI 2015.

3. RAZREDI 2. i 6. OSNOVNE ŠKOLE – NEDJELJA 1. III. 2015. u 18 SATI

7. RAZREDI 2. i 6. OSNOVNE ŠKOLE – NEDJELJA 8. III. 2015. u 18 SATI

8. RAZREDI 2. i 6. OSNOVNE ŠKOLE – NEDJELJA 15. III. 2015. u 18 SATI

 

KATEKUMENSKI STUPNJEVI

Pretprvopričesnici – II. razredi – VI. O.Š. – srijeda 25. II. 2015. u 19 sati

Pretprvopričesnici – II. razredi – II. O.Š. – srijeda 28. II. 2015. u 19 sati

Prvopričesnici – III. razredi II. O.Š. – subota 4. III. u 19 sati

Prvopričesnici – III. razredi VI. O.Š. – subota 7. III. u 19 sati

 

PREDAJA SVETOGA PISMA – PRETPOTVRĐENICI

II. O.Š. – SRIJEDA  11. III. u 19 SATI

VI. O.Š. – SRIJEDA 18. III. u 19 SATI

 

PREDAJA VJERE – POTVRĐENICI

VI. O.Š. – SUBOTA 21. III. u 19 SATI

II. O.Š. – SRIJEDA 25. III. u 19 SATI

 

KATEKUMENI

SUBOTA 21. II. 2015. u 19 SATI

SUBOTA 14. III. 2015. U 19 SATI

VELIKA SRIJEDA 1. IV. u 19 SATI

 

 

ISPOVIJEDI – KORIZMA 2015.

 

SUBOTA 21. III. 2015. (prije V. korizmene nedjelje)

 

9 sati – 4. razredi II. i VI. Osnovne škole

10 sati – 5. i 6. razredi II. i VI, Osnovne škole

11 sati – 7. razredi II. i VI. Osnovne škole

 

UTORAK 24. III. u 19,30. sati – 8. razredi II. Osnovne škole

PETAK, 20. III. u 19,30 sati – 8. razredi VI. Osnovne škole

 

VELIKI UTORAK 31. III. u 18,30 – ispovijed mladi i odrasli