www.zupa-vid-varazdin.hr

Početna

Liturgijska Godina ""

12. listopad 2014. 


TRIDESET I TREĆA

NEDJELJA KROZ GODINU

 

Mise su po običaju.

Franjevački svjetovni red (OFS) poziva vas da se uključite u akciju Socijalne samoposluge „Kruh sv. Antuna“: „Daruj malo - pomozi puno“, kojom se prikupljaju trajne živežne namirnice i higijenske potrepštine za najpotrebitije obitelji i pojedince. Svoj prilog možete donijeti na portu Kapucinskog samostana do 20. u mjesecu. Unaprijed hvala svim dobročiniteljima!

Ponedjeljak: sv. Elizabeta Ugarska, zaštitnica Franjevačkog Svjetovnog Reda, slavi se kao nebeska zaštitnica župe Jalžabet
Srijeda: sv. Janja Asiška, klarisa
Petak: Prikazanje Blažene Djevice Marije
Subota: sv. Cecilija, djevica i mučenica – zaštitnica crkvene muzike i pjevanja

Sljedeća nedjelja je 34. kroz godinu, slavi se svetkovina KRISTA KRALJA SVEGA STVORENJA. To je posljednja nedjelja kroz ovu liturgijsku godinu. Te nedjelje doći će se u našu župu predstaviti djelatnici Udruge ZDENAC koji se bave humanitarnim radom i imat će svoj štand pred našom crkvom. Udruga Zdenac pomaže najpotrebitijim u domovini i misijskim zemljama (Afrika, Južna Amerika, Albanija…) i to u školovanju i brizi o starima, nemoćnima, zaboravljenima.