www.zupa-vid-varazdin.hr

Početna

 

OGLASI ZA

OSAMNAESTU

NEDJELJU KROZ GODINU

02. kolovoz 2015.

 

Mise su po običaju.

Danas je prva nedjelja u mjesecu i sabiru se prilozi za odgoj i obrazovanje svećeničkih i redovničkih kandidata.

Danas se u Franjevačkom Redu svečano slavi Bl. Dj. Marija Anđeoska – Porciunkula.

U našoj kapucinskoj crkvi je godišnje cjelodnevno klanjanje Isusu u Presvetom Oltarskom sakramentu. Presveto će biti izloženo prije podne od 11 do 12 sati i poslijepodne od 15 sati. Od 16 sati je svečano zajedničko klanjanje koje završava misom u 17 sati. Toga dana može se dobiti potpuni oprost uz uvjet da se pohodi crkva, ispovijedi ako smo u teškom grijehu, pričesti, izmoli „Oče naš“ i „Vjerujem“ te da se moli na nakanu sv. Oca.

 

Ponedjeljak: Bl. Augustin Kažotić, dominikanac- biskup, svečano se slavi u Nedeljancu

Utorak: Ivan Marija Vianej, svećenik

Srijeda: Posveta bazilike Blažene Djevice Marije u Rimu - Gospa Snježna

Četvrtak: Preobraženje Gospodnje, blagdan

Subota: sv. Dominik, utemeljitelj Reda dominikanaca

Sljedeća nedjelja je 19. kroz godinu, mise su po običaju.

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kroz ovo ljeto sakupljamo novčane priloge za vozila naših misionara u Africi pod nazivom MIVA, što znači MISIJSKA VOZILA. Ove godine sakupljena sredstva bit će upotrijebljena za nabavku bicikla, tricikla i malih motocikla  koje će pokloniti najsiromašnijim obiteljima u misijama kako bi lakše mogli prehraniti svoje obitelji i lakše došli do škole. Možete pogledati oglas pred crkvom. Svoje priloge možete ubaciti u škrabicu na sredini crkve gdje piše MIVA. Prošlo ljeto smo sakupili vrlo lijepi iznos i dobili zahvalu od Misijskog ureda.