www.zupa-vid-varazdin.hr

Uskrs

21. travnja 2019.

-------------------------------------------------- ----------------------
Svim vjernicima, župljanima, dobročiniteljima ove naše župe, župne crkve i župne liturgijskih centara zahvalan srca želimo Sretan i blagoslovljen Uskrs! Svima od srca zahvaljujemo!

-------------------------------------------------- ----------------------

Sutra: Uskrsni ponedjeljak = Drugi dan Uskrsa, slavi se još kao blagdan, mise su po nedjeljnom rasporedu.

Cijeli ovaj tjedan je uskrsni (uskrsna osmina). Preporučujem zato da prema svojim mogućnostima dođete na misu.

Sljedeća nedjelja je 2. Vazmena ili Bijela nedjelja - mise su po nedjeljnom rasporedu.

Župnog vjeronauka nema do 29. travnja zbog uskrsnih praznika.

ŽUPA SV. VIDA - VARAŽDIN

DATUMI SVETE POTVRDE I PRVIH PRIČESTI - 2019.

Sv. potvrda

VI. Osnovna škola - subota 4. V. 2019. u 11 sati
II. osnovna škola - subota 11. V. 2019. u 11 sati

Prva sveta pričest

VI. Osnovna škola - nedjelja 19. V. 2019. u 10 sati
II. osnovna škola - nedjelja 26. V. 2019. u 10 sati

INFORMACIJE ZA SVI KOJI SE ŽELE VJENČATI

U ŽUPI SVETOG VIDA U VARAŽDINU

Kapucinski trg 7 - Tel. 042/213 do 550

1.   Najprije dođite i dogovorite se o terminu ženidbe, da Vas ubacimo u kalendar događaja u župi, jer ima i drugih koji se žele vjenčati (možda u to isto vrijeme).

2.   Gdje stanujete. Barem jedan – zaručnik ili zaručnica treba biti član naše župe, tj. stanovati u našoj župi. Ako niti jedan ne stanuje u našoj župi, onda je potrebna SUGLASNOST ŽUPNIKA ZA VJENČANJE IZVAN VLASTITE ŽUPE, koju izdaje župnik zaručnika ili zaručnice.

3.   Gdje ste kršteni? Za vjenčanje je potreban KRSNI LIST (ne stariji od 6 mjeseci) iz župe gdje ste kršteni, osim ako ste kršteni u župi sv. Vida u Varaždinu, onda ne treba krsni list.

4.   Javite se na TEČAJ PRIPRAVE ZA BRAK u varaždinskoj biskupiji (ili nekoj drugoj biskupiji ako Vam je to prikladno) i donesite POTVRDU o pohađanju tog tečaja. Mi ćemo Vam dati raspored Tečajeva i prijavnicu.

5.   Mjesec i pol prije, javite se na MATIČNI URED, gdje ćete dobiti zelene formulare o ispunjavanju pretpostavki za sklapanje ženidbe  u vjerskom obliku (državno vjenčanje).

6. Mjesec dana prije danaid javite se u ovom županijskom uredu sa svim prikupljenim dokumentima (popisom, dopuštenjem za žensku osobu izvan države - ako je potrebna, s dokumentacijom iz Matičnog ureda i potvrdom o obavljenom poslu s kočnicom) kako bi započeli POSTUPAK ZA ŽENIDBU , Tom prilikom treba navijestiti zaručnike u župi u kojoj žive. Tom prilikom trebate znati imati i prezime i zanimanje, adresu i adresu.

7. U četvrtak prije ženidbe - što je obično u subotu poslijepodne, u 18,50 dođite na sv. ispovijed i misu i pričem da se duhovno pripremite za ovaj važan čin. Iza mise dođite u župni ured da zajednički prođemo Obred vjenčanja i dogovorimo sve detalje oko iste proslave vjenčanja.