www.zupa-vid-varazdin.hr

7. NEDJELJU  KROZ  GODINU

19.02.2017.

Srijeda: Katedra sv. Petra apostola

Četvrtak: sv. Polikarp, biskup i mučenik

Sljedeća nedjelja je 8. kroz godinu.

Vjeronauk za djecu i odrasle održava se prema uobičajenom rasporedu.

KRŠĆANSKA INICIJACIJA – KATEKUMENAT – KORIZMA 2017.

RODITELJSKI SASTANCI U KORIZMI 2017.
3. RAZREDI 2. i 6. OSNOVNE ŠKOLE – NEDJELJA 5. III. 2017. u 18 SATI
7. RAZREDI 2. i 6. OSNOVNE ŠKOLE – NEDJELJA 19. III. 2017. u 18 SATI
8. RAZREDI 2. i 6. OSNOVNE ŠKOLE – NEDJELJA 12. III. 2017. u 18 SATI

KATEKUMENSKI STUPNJEVI
Pretprvopričesnici – II. razredi – II. i VI. O.Š. – srijeda 8. III. 2017. u 19 sati
Prvopričesnici – III. razredi VI. O.Š. – subota 11. III. u 19 sati
Prvopričesnici – III. razredi II. O.Š. – subota 18. III. u 19 sati

PREDAJA SVETOGA PISMA – PRETPOTVRĐENICI
II. i VI. O.Š. – SRIJEDA  22. III. u 19 SATI

PREDAJA VJERE – POTVRĐENICI
VI. O.Š. – SUBOTA 29. III. u 19 SATI
II. O.Š. – SRIJEDA 1. IV. u 19 SATI

ISPOVIJEDI – KORIZMA 2017.

8. razredi VI. OŠ.  – utorak 28. III. u 19,30
8. razredi II. OŠ.  – petak 31. III. u 19,30
Ispovijed za ostale vjeroučenike je SUBOTA 8. IV. 2017.
9 sati – 4. i 5. razredi II. i VI. Osnovne škole
10 sati – 6. i 7. razredi II. i VI, Osnovne škole
VELIKI UTORAK 11. IV. u 18,30 – ispovijed mladi i odrasli
PRIPRAVA ZA SAKRAMENAT SVRIMANJA SVETE POTVRDE

Susret sa djeliteljem sakramenta Svete Potvrde – četvrtak 16. III. 2017. kod mise u 19 sati.
Ispiti za krizmanike iz VI. O.Š. – počinju 18. IV. 2017.
Ispiti za krizmanike iz II. O.Š. – počinju 24. IV. 2017.

Podjela sakramenta svete Potvrde za krizmanike VI. O.Š. je u subotu 29. IV. u 11 sati.
Podjela sakramenta svete Potvrde za krizmanike II. O.Š. je u subotu 6. V. u 11 sati.
Prva pričest za prvopričesnike VI. OŠ. bit će u nedjelju 14. V. 2017. u 10 sati
Prva pričest za prvopričesnike II. OŠ. bit će u nedjelju 21. V. 2017. u 10 sati.

Informacije za one koji se žele vjenčati

u župi sv. Vida u Varaždinu

Kapucinski trg 7 – tel. 042/213-550

1.      Najprije dođite i dogovorite se o terminu ženidbe, da Vas uvrstimo u kalendar događaja u župi, jer ima i drugih koji se žele vjenčati (možda u to isto vrijeme).

2.      Gdje stanujete. Barem jedan – zaručnik ili zaručnica treba biti član naše župe, tj. stanovati u našoj župi. Ako niti jedan ne stanuje u našoj župi, onda je potrebna SUGLASNOST ŽUPNIKA ZA VJENČANJE IZVAN VLASTITE ŽUPE, koju izdaje župnik zaručnika ili zaručnice.

3.      Gdje ste kršteni? Za vjenčanje je potreban KRSNI LIST (ne stariji od 6 mjeseci) iz župe gdje ste kršteni, osim ako ste kršteni u župi sv. Vida u Varaždinu, onda ne treba krsni list.

4.      Javite se na TEČAJ PRIPRAVE ZA BRAK u varaždinskoj biskupiji (ili nekoj drugoj biskupiji ako Vam je to prikladno) i donesite POTVRDU o pohađanju tog tečaja. Mi ćemo Vam dati raspored Tečajeva i prijavnicu.

5.      Mjesec i pol prije, javite se na MATIČNI URED, gdje ćete dobiti zelene formulare o ispunjavanju pretpostavki za sklapanje ženidbe  u vjerskom obliku (državno vjenčanje).

6.      Mjesec dana prije ženidbe javite se ovom župnom uredu sa svim prikupljenim dokumentima (krsnim listovima, dopuštenjem za ženidbu izvan vlastite župe, ako je potrebna, sa dokumentima iz Matičnog ureda i potvrdama o obavljenom Tečaju priprave za brak) kako bismo započeli POSTUPAK ZA ŽENIDBU.  Tom prilikom treba navijestiti zaručnike u župi u kojoj žive. Tada trebate znati ime i prezime kumova, zanimanje i adresu.

7.      U četvrtak prije ženidbe (koja je obično u subotu poslijepodne), u 18,50 dođite na sv. ispovijed, misu i pričest da se duhovno pripremite za ovaj važan čin. Iza mise dođite u župni ured da zajednički prođemo Obred vjenčanja i dogovorimo sve detalje oko same proslave vjenčanja.