www.zupa-vid-varazdin.hr

Početna

Liturgijska Godina ""

12. listopad 2014. 


TRIDESET I ČETVRTA NEDJELJA KROZ GODINU

SVETKOVINA KRISTA,

KRALJA SVEGA STVORENJA

 

Mise su po običaju.

 Današnjom nedjeljom završava ova liturgijska godina.

Danas će se u našoj župi predstaviti djelatnici Udruge ZDENAC koji se bave humanitarnim radom i imat će svoj štand pred našom crkvom. Udruga Zdenac pomaže najpotrebitijim u domovini i misijskim zemljama (Afrika, Južna Amerika, Albanija…) i to u školovanju i brizi o starima, nemoćnima, zaboravljenima.

 

Ponedjeljak: Vijetnamski franjevački mučenici

Utorak: sv. Katarina Aleksandrijska, djevica i mučenica

Srijeda: sv. Leonardo Portomauricijski, franjevac - svećenik

Četvrtak: sv. Franjo Fasani, franjevac - svećenik

Petak: sv. Jakov Markijski, franjevac – svećenik

Subota: svi sveti Franjevačkog Reda

 

Sljedeća nedjelja je 1. nedjelja Došašća, Adventa. Započinje nova liturgijska godina. Mise su po običaju.

Sljedeće nedjelje u našoj biskupiji održat će se Biskupijski obiteljski dan. U 18 sati u našoj Katedrali bit će svečana sveta misa koju će predvoditi naš varaždinski biskup mons. Josip Mrzljak, a na kojoj će sudjelovati bračni parovi, članovi Hrvatske zajednice bračnih susreta i ostale obitelji. Pozivamo i naše obitelji – koje to mogu – da se odazovu pozivu našega biskupa za ovu proslavu.