www.zupa-vid-varazdin.hr

Početna

 

OGLASI ZA

TRINAESTU NEDJELJU KROZ GODINU


28. lipnja 2015.

 

 

Mise su po običaju.

U ponedjeljak je svetkovina sv. Petra i Pavla. Mise su po nedjeljnom rasporedu. Svečano se slavi u župi Petrijanec.

Utorak, Prvomučenici Rimske Crkve

Petak: sv. Toma, apostol

Ovogodišnje 326. Zavjetno hodočašće Grada Varaždina u Svetište Majke Božje Bistričke bit će u nedjelju 5. srpnja. Hodočasnici – pješaci kreću nakon blagoslova u subotu 4. srpnja ujutro u 3 sata iz naše Katedrale, a u 14 sati kreće procesija iz Vinskog vrha. Toga dana na večer u subotu u 19 sati je misa u Mariji Bistrici u crkvi na otvorenom a u 21. sat je procesija sa svijećama na Kalvariji. U nedjelju 5. srpnja  je u 9,30 križni put na Kalvariji, a u 11 sati svečana zavjetna misa u crkvi na otvorenom koju predvodi naš varaždinski biskup mons. Josip Mrzljak. U 15 sati je oproštaj u svetištu. Autobusne karte možete nabaviti na Autobusnom kolodvoru. Ostale pojedinosti možete vidjeti na plakatu pred crkvom. Završetak hodočašća je u ponedjeljak 6. srpnja s misom u Katedrali u 19 sati.

Sljedeća nedjelja je 14. Kroz godinu i mise su po nedjeljnom rasporedu. To je prva nedjelja u mjesecu pa se sakupljaju prilozi za odgoj i obrazovanje svećeničkih i redovničkih kandidata.