www.zupa-vid-varazdin.hr

Početna

Liturgijska godina „A“

12. listopad 2014. 


DVADESET I DEVETA

NEDJELJA KROZ GODINU

 

Mise su po običaju.

 

Danas je misijska nedjelja kada molimo za misije i naše misionare, ujedno ćemo danas sakupljati priloge za naše misije i misionare koje možete staviti u škrabicu na sredini crkve. Iza mise moći ćete kupiti i Caritasove lampaše – „Ova svijeća gori dulje“ – čijom kupnjom potpomažete rad našega biskupijskog Caritasa.

Četvrtak: sv. Ivan Kapistranski, svećenik - franjevac

Sljedeća nedjelja je 30. kroz godinu. I te nedjelje iza svake mise moći ćete kupiti i Caritasove lampaše – „Ova svijeća gori dulje“ –

Župni vjeronauk je počeo i potičemo sve da dođu i sudjeluju u župnom vjeronauku – ne samo oni koji se pripremaju za prvu pričest i firmu, nego i ostali razredi, jer upoznavanje vjere je proces koji traje kroz cijeli život.

Priprava za odrasle koji žele primiti sakramente uvođenja u kršćansku vjeru – kršćanske inicijacije - je svaki petak i subotu u 17 sati. Zainteresirani neka se što prije jave na taj način da dođu na tu pouku.

U petak 31. listopada, uoči blagdana Svih Svetih u 21 sat bit će u našoj katedrali slavljeničko-molitveno bdijenje s katehezom i svetom misom za mlade. (Umjesto Noći vještica (Halloween), mladi su pozvani slaviti Pobjedu svetih (Holywin)).

U novom broju Glasa Koncila imate reportažu o našoj župi. Dio reportaže možete naći ovdje.

 

Molitva pape Franje Svetoj obitelji za Sinodu


Isuse, Marijo i Josipe
u vama promatramo
sjaj istinske ljubavi,
vama se s pouzdanjem obraćamo.

Sveta Nazaretska obitelji,
učini i naše obitelji
mjestima zajedništva i prostorom molitve,
istinskim školama evanđelja
i malim domaćim Crkvama.

Sveta Nazaretska obitelji,
neka u obiteljima nikada više ne bude
nasilja, zatvorenosti i podjele:
neka svatko tko je povrijeđen i sablažnjen
brzo osjeti utjehu i doživi ozdravljenje.

Sveta Nazaretska obitelji,
neka predstojeća Biskupska sinoda
ponovno probudi u svima svijest
o svetom i nepovredivom značaju obitelji
i njezinoj ljepoti u Božjoj promisli.

Isuse, Marijo i Josipe,
čujte našu poniznu molitvu i uslišite nas.